Australia na końcu świata
Australia Fascynacja przestrzenią
FERIENWELT POLSKA POLEN REISEDIENST POLUB NAS ADRES ul. Głogowska 31/33 60-702 Poznań KONTAKT e: biuro@ferienwelt.pl t: +48 61 82 88 160 m: +48 602 49 04 04 HOME DESTYNACJE REZERWACJE FEEDBACK IMPRESSUM Opublikowane informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu internetowego.  Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.   © Strony są własnością Ferienwelt Polska. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Australia (ang. Australia, /ɒˈstreɪliə/), Związek Australijski (ang. Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata - Australię, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. To jedyny kraj na świecie, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem. Jest szóstym pod względem powierzchni i pięćdziesiątym drugim pod względem liczby ludności państwem świata. Australia jest krajem wysoko rozwiniętym, ze społeczeństwem wielokulturowym. W porównaniu z innymi państwami, wskaźnik rozwoju społecznego (uwzględniający jakość życia, opiekę zdrowotną, przeciętną długość życia, poziom wykształcenia, swobodę działalności ekonomicznej, wolność osobistą i prawa polityczne) Australii jest bardzo wysoki i wg danych na rok 2014 znajduje się ona na 2. miejscu po Norwegii. Miasta australijskie są w światowej czołówce w dziedzinie życia kulturalnego.
Australia - Northern Territory
Top - Highlights
1:

Darwin

Miasto na północy Australii jest znane z kolorowych rynków i punktem wyjścia do zwiedzania najważniejszych atrakcji przyrodniczych w Top End.
2:

Park Narodowy Kakadu

Podziwiajcie największy Park Narodowy Australii. Natura w czystej formie i malowidła skalne pierwotnych mieszkańców , np. na Nourlangie oraz Ubirr Rock.
3:

Arnhem land

Od wschodniej strony PN Kakadu graniczy z Arnhem Land, olbrzymim terenem należącym do tubylców. Poznajcie ich styl życia.
5:

Katherine

Tutaj stapiają się tropiki i outback. 13 wąwozów PN Nitmiluk (Katherine Gorge) są wyjątkową atrakcją.
4:

Lithfield

Tylko 1 godzinę drogi od Darwin, PN Litchfield jest idealnym celem jednodniowej wycieczki. Wodospady i kopce termitów zdobią okolicę.
6:

Tennant Creek

Mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Darwin i Alice Springs przy Explorer’s Way (Stuart Highway) leży Tennant Creek, miasto poszukiwaczy złota.
7:

Alice Springs

Alice Springs proponuje wiele atrakcji: historyczne zabytki, dzieła miejscowych Aborigenów w wielu galeriach, imprezy kulturalne i przygody pustynne.
8:

Watarrka(Kings Kanyon)

W PN Watarrka znajduje się największy kanion Australii - Kings Canyon. Podziwiaj podczas wędrówek wspaniałe widoki.
9:

Uluru Kats - Tjuta

Cud natury Uluru wystaje 348 m. majestatycznie z okolicznej pustyni i jest najbardziej spektkularny o wschodzie i zachodzie słońca.
Australia - Queensland
1:

Cairns

Źywotna i tropikalna miejscowość Cairns położyona jest bezpośrednio na wybrzeżu i jest punktem wypadowym do zwiedzania Wielkiej Rafy Koralowej.
2:

Great Barrier Reef

Nurkowanie lub snorkel w fantastycznam świecie rafy koralowej. Podziwiaj tysiące kolorowych ryb i różnorodnych fascynujących korali.
3:

Daintree Rainforest

Lasy deszczowe Daintree Rainforest są jedną z najstarszych dżungli na świecie i zachwycają niesamowitą i różnorodną fauną i florą.
4:

Undara Volcanic Nationalpark

Tylko 1 godzinę drogi od Cairns zaczyna się daleki Outback z fascynującą „Undara Lava Tubes“, która powstała przed około 190.000 lat temu.
6:

Wyspy Whitsunday

Whitsundays są jednym z ulubionych regionów urlopowych Australijczyków. Są to 74 wyspy, nieliczne zamieszkałe.
8:

Brisbane

Pulsująca Metropola Brisbane zapewnia przez cały rok przyjemne temperatury oraz wiele przyjemności podczas imprez kulturalnych i zakupów.
5:

Port Douglas

Wokół Port Douglas znajduje się wiele bezludnych zatok, wspaniałych plaż oraz jedna z najpiękniejszych w swiecie dróg , biegnących wzdłuż wybrzeża - 75 km długi Captain Cook Highway.
7:

Australia’s Nature Coast

Nature Coast na południu Queensland oferuje ponad 200 km plaż i min. naj- większą piaskową wyspę na świecie - Fraser Island.
9:

Gold Coast

Gold Coast znajdujący sie na południu Queensland zaprasza na kursy surfingu i zwiedzania PN Lamington Nationalpark.
Australia Zachodnia
1:

Perth – Kings Park

Kings Park jest miejscem wypoczynku mieszkańców Perth i oferuje platformę widokową ze spektakularnym widokiem na miasto. Jest to największy miejski park na świecie.
2:

Rottnest Island

Na wolnej od samochodów wyspie znajdują się 63 chronione plaże i zatoki, które zapraszają do pływania, kajakowania i nurkowania. Tutaj żyje Quokka.
3:

Margaret River

Płynąca na południu rzeka skupia ponad 150 winnic i minibrowarów oraz liczne restauracje. Jest mekką miłośników win i dobrej kuchni.
4:

Cape Le Grand Nationalpark

Cape Le Grand Nationalpark, położony około 55 kilometrów od Esperance , znany jest ze wspaniałych krajobrazów i malowniczych plaż.
6:

Ningaloo Reef

Rafa Ningaloo Reef jest największą rafą przybrzeżną na świecie i razem z PN Cape Range została uznana przez UNESCO jako dziedzictwo ludzkości.
8:

Broome

Miasteczko nadbrzeżne Broome jest punktem wyjścia na wyprawy w regionie Kimberley i odznacza się kontrastem pomiędzy czerwonymi ognistymi skałami i turkusową wodą.
5:

Shark Bay

Shark Bay zostało uznane jako pierwsze w zachodniej Australii, dziedzictwem narodowym UNESCO i jest największą zatoką Australii z linią brzegową o długości ponad 1500 km. Region jest znany z delfinów z Monkey Mia.
7:

Karijini Nationalpark

PN Karijini Nationalpark oferuje obok swojego piękna, czystą przygodę, wspinaczki w wąwozach, naturalne wodne zjeżdżalnie i skalne baseny.
9:

Purnululu Nationalpark

– Bungle Bungles

Dopiero przed 30 laty ekipa filmowa, przelatująca nad tym terenem ,odkryła niesamowite kompleksy skalne przypominające ule.
Australia Południowa
1:

Adelaida pełna życia

Stolica południowej Australii jest bramą do Outback, do słynnych winnic, wspaniałego wybrzeża i ruchliwej metropolii z charakterem.
2:

Słynne winnice

Z ponad 13 regionami i ponad 270 winnicami w okręgach Adelaide Hills, Barossa lub Clare Valley znana jest południowa Australia jako centrum winiarstwa.
3:

Kangaroo Island

Spektakularne formacje skalne, samotne plaże, kryształowo -czysta woda i bogaty świat zwierząt czynią Kangaroo Island miejscem niezapomnianych przeżyć.
4:

Brama do Outback: Flinders

Ranges

Oddalone tylko kilka godzin jazdy od Adelaide jedne z najstarszych regionów górskich na świecie, zaprasza do wędrówek pieszych i samochodowych autami terenowymi.
5:

Podwodna fascynacja

Eyre Peninsula

Dziki i romantyczny półwysep Eyre Peninsula jest otoczony z trzech stron wodami Pacyfiku i oferuje wgląd w fascynujący podwodny świat.
Australia New South Wales
1:

Sydney

Największe miasto Australii leży bezpośrednio nad naturalnym portem morskim , słynne jest ze swojej opery i mostu portowego tworzących fascynujący widok.
2:

Blue Mountains

Tylko około 90 minut na zachód od Sydney znajduje się region górski Blue Mountains, który został w roku 2000 uznany jako dziedzictwo ludzkości UNESCO.
3:

Hunter Valley

Najstarszy Australijski region winny Hunter Valley leży na północ od Sydney. Spróbujcie w ponad 120 winnicach lokalnych win i pozwólcie się rozkoszować sztuką wyrobu wina.
4:

Port Stephens

W Port Stephen przez cały rok żyje około 150 delfinów. Wyprawa łodzią pozwoli na poznanie tych wesołych zwierząt.
5:

Byron Bay

Warta odwiedzenia miejscowość Byron Bay słynie z pięknych plaż, Parku Narodowego i latarni morskiej na Cape Byron, najbardziej na wschód wysuniętym lądem Australii.
6:

Jervis Bay & the South

Coat

Odkryjcie jedno z najpiękniejszych miast południowego wybrzeża New South Wales i przeżyjcie niezapomniane momenty , jadąc Grand Pacific Drive.
NAWIGACJA
POLUB NAS
ADRES ul. Głogowska 31/33 60-702 Poznań
KONTAKT e: biuro@ferienwelt.pl t: 0048 61 82 88 160
Australia Fascynacja przestrzenią
Australia na końcu świata
© Strony są własnością Ferienwelt Polska. Wszystkie prawa zastrzeżone
Ferienwelt Polska  Polen Reisedienst
Ferienwelt Polska